GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİM ÇALIŞMASI

Published in Haberler

Cittaslow Lefke’de bugün Gıda Güvenliği eğitimi yapıldı
Lefke Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve bölgeye özgü niş ürünler üreten gıda üreticilerimiz bugün Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı ve Gıda Mühendisleri Odası arasında imzalanan Gıda Güvenliği Protokolü kapsamında Lefke Belediyesi adına düzenlenen eğitime katıldılar.
Günümüzde üretim kadar, sağlıklı ve adil gıdaya ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır.
Küreselleşmenin etkisi ve özellikle günümüzde hala etkisi gözlemlenen pandemi süreci bizlerin sağlıklı ve iyi gıdaya ulaşımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kuzey Kıbrıs'ın en geniş tarımsal ürün çeşitliliğine sahip bölgemizde, bu konuda üretim yapan kadınlarımızın bizlere sunmuş olduğu ürünlerin kalitesini ve marka değerini ortaya çıkarmak için Belediyemiz bünyesinde Gıda Güvenliği Eğitimi düzenlendi. Eğitime katılan üreticilerimize, gıdanın tarladan soframıza gelene kadar hangi aşamalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.
Read more...

SAHİL BÜFE-HALI SAHA-ATATÜRK PARKI BÜFESİ İHALESİ SONUÇLANDI

Published in Haberler

Belediye İdaresinin ihalesine çıkmış olduğu Gemikonağı Sahil Büfe, Denizli Halı Saha ve Lefke Atatürk Parkı büfesi ihalesi bugün(30.06.2022) saat 12 de kapanmış ve o saatte hazır olan İhale Komisyon üyeleri tarafından değerlendirilmiştir.

Açılan İhale Kutusundan 10 Adet teklif çıkmış olduğu, bunlardan da 8 tanesinin Gemikonağı Sahil Büfe için 1 tanesinin Halı Saha ve 1 teklifin de Lefke Atatürk Parkı Büfesi için verildiği İhale Komisyonu tarafından tesbit edilmiştir. Gelen Teklifler İhale Komisyonu tarafından tasnif edildikten sonra Teklif veren bazı kişilerin de huzurunda teklifler okunmuştur. Buna Göre 

Gemikonağı Sahil Büfe için

1-Hazal Gökçek        192,000.- TL

2-Merve Haliloğlu      110,400.-TL

3-Ceyda Çolak            80,000.-TL

4-Taha Helvacı          148,000.-TL

5-Mustafa Küçük        130,000.-TL

6-Şifa Küçük              336.000.-TL

7-Şinasi Hocalı          190,000.- TL

8-OKan Batılay          Vermiş olduğu teklif , ihalesine çıkılan 3 birime de verilmiş olduğu için belli değil

Denizli Halı Saha

1-Hasan Olgu            40,000.-TL

Lefke Atatürk Parkı

1-Cemal Seyitler         5,000.-TL

İhale Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Fiyat açısından en avantajlı teklifi sunan 

Sahil Büfe için Şifa Küçük-Halı Saha için Hasan Olgu, Lefke Atatürk Parkı için de Cemal Seyitlerin teklifleri İhale Komisyonu tarafından "En avantajlı fiyat teklifi " oldukları tesbit edilmiş ve sözleşme için davet edilerek teklifleri yerine getirmeleri kararlaştırılmıştır.

Read more...

12. LEFKE CEVİZ FESTİVALİ 11-12 HAZİRAN

Published in Haberler

Lefke Belediyesi ve Lefke Turizm Derneği tarafından organize edilen 12. Lefke Ceviz Festivali bu yıl 11-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Ceviz in yaş, kuru ve macun olarak ana ürün olarak satılacağı standlarda , yerel ürünler de satışta olacaktır. 4K kadın üreticiler kooperatifinin de yer alacağı festivalde ürettikleri tüm ürünler ziyaretçilerin begenilerine sunulacaktır. Kültürel anlamda iki toplumlu koronun da yer alacağı festivalde Lefke Belediyesi çocuk korosu , yerel korolar, yerel müzük grupları ve folklor ekipleri de gösteri sunacaklarıdır.

Read more...

CİTTA SLOW KENTİ OLARAK İZMİRDEYİZ

Published in Haberler

Cittaslow KKTC ağına üye; Yeniboğaziçi, Lefke, Mehmetçik, Geçitkale ve Tatlısu kentlerinde faaliyet gösteren 40 farklı üreticimiz ile kültürümüzü ve kentlerimizi tanıtmak için gün boyu İzmir Kültür Park'ta olacayız.

Read more...

İZMİR KARABURUN BELEDİYESİ İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALADIK

Published in Haberler

Türkiye,İzmir Karaburun beldesi ile Belediyemiz arasında, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda ortak fayda sağlamak amacıyla Kardeş Şehir Protokolü imzaladık.
İki gün boyunca Karaburun’da misafir edildiğimiz Karaburun Belediye Başkanımız Sayın İlkay Girgin Erdoğan ve çalışma arkadaşları ile birlikte; Karaburun Belediyesi Zeytinyağı Fabrikasını ve Eğlenhoca Keçi Peyniri Mandırasını, Seramik Atölyesini, Kurs Merkezlerini, Sağlık Yaşam Merkezini, Çocuk Konukevini ve yazlık tesislerini gezerek incelemelerde bulunduk.
Tamamlanma aşamasında olan Eğlenhoca Köy Meydan Projesini tanıtarak daha sonra ilçenin tarihi ve turistik yerlerinden Kösedere, İnecik, Kaynarpınar, Eski Mordoğan Köyü, Sarpıncık Feneri, Yeniliman, Bozköy, Sazak ve Küçükbahçe köylerini ziyaret ettik, Karaburun Merkez, Karaburun İskele ve Mordoğan mahallelerini gezdik.
Kentin doğal dokusunu bozmadan tarım ve turizmi birlikte büyüten bir yerel yönetim bakış açısına sahip olan iki turizm ilçesinin kardeş şehir olmasından mutluyuz. Kardeş şehir protokolü sürecinde bizleri bir araya getiren uzun yıllar Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği alanında öğretim görevliliği yapan Sayın Nazmi Buldanlıoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. İmzaladığımız kardeş şehir protokolünün olumlu sonuçlar yaratması dileğimizle…

Read more...

2022 Mali Yılı Emlak Vergileri Tarh Edilmiştir.

Published in Haberler

2022 Mali yılı Emlak vergileri tarh edilmiştir. 2022 Mali yılı içinde 2 taksitte ödenebilecek olan Emlak Vergilerinin 1. taksidi 30.04,2022 ye kadar, 2 taksit ise 30,09,2022 tarihine kadar cezasız olarak ödenebilecektir. Emlak vergilerini şubelerimizden ve tüm yerel bankalardan ödeyebileceğiniz gibi "Paypoint ve web sayfamız üzerinden online olarak da ödeyebilirsiniz.

Read more...

Kıbrıs Tüp Bebeğim

Kıbrıs Girne Tüp Bebek

Kıbrıs Girne Tüp Bebek

Cyprus Kyrenia IVF Center