12. LEFKE CEVİZ FESTİVALİ

Lefke Belediyesi ve Lefke Turizm derneği tarafından organize edilen 12. Lefke Ceviz festivali halkımızın büyük bir ilgisi ile gerçekleştirildi. 11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Ceviz Festivalinde festivale adını veren Ceviz ürünümüz , yaş olarak, macun olarak ve kuru olarak tüm Kuzey kıbrıs ve Güney Kıbrıs tan gelen misafirlerin beğenisine sunulmuştur. Ceviz in yanısıra Kuzey Kıbrıs ın yerel tatları da misafirlerin beğenisine sunulmuştur, Her türlü börek , çörek, bastelli, pilavuna, sucuk , köfter, samarella ,küçük atölyelerde üretilen seramik işleri, el işleri, ve bölgede üretilen zivaniyai gül suyu, yaş meyve sebze sergilenip satışa sunulan ürünlerdi.

12. Lefke Ceviz festivali sadece ürünleri ile değil kültürel anlamda da dolu dolu yaşanan bir hafta sonu oldu. Cumartesi günkü kortej yürüyüşünün ardından Yeşilyurt Özel eğitim merkezi, Yedidalga İlkokulu , Güzelyurt Belediyesi halk dansları topluluğu, İki Toplumlu halk dansları topluluğunun gösterilerinden sonra Buğra Koççat, Grup Baria, Muharrem Cenoğlu Yunus Erhan Trio ,Grup Mental Soup ve Grup Luck ın müzikleri ile festivale gelen misafirler eğlendirilmiştir.

12. Lefke Ceviz Festivalinin 2. gününde çok daha yoğun bir ilgiye mazhar olunmuştur. Sabahın erken saatlerinde otobüslerle gerek Kuzey Kıbrıs , gerekse Güney Kıbrıstan gelen misafirler festival alanında büyük bir izdihama yol açmıştır. Standlarında üretmiş oldukları ürünleri satmak üzere toplanan üreticilerimiz, gelen misafirlerin talebini karşılamakta zor anlar yaşamışlardır. Gün yine misafirlerin yoğun ilgisi içinde geçerken Sidar Karakuş Band, Lets Sing Together Band müzikleri ile etkinlikler başlamış, daha sonra Mormenekşe Halk Dansları derneğinin folklor gösterileri ile devam etmiştir.Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği ÇağdaşLAR kororsu, Barış için İki Toplumlu Koro , Kıbrıs Havaları Derneği, Retro Şarkıcıları, Grup Otantik, Arda Gündüz Orkestrası Kıbrıs Müzük Yolcuları müzikleri ile misafirlere eşsiz bir gün yaşatılmıştır.

Read 809 times

Kıbrıs Tüp Bebeğim

Kıbrıs Girne Tüp Bebek

Kıbrıs Girne Tüp Bebek

Cyprus Kyrenia IVF Center