İZMİR KARABURUN BELEDİYESİ İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALADIK

Türkiye,İzmir Karaburun beldesi ile Belediyemiz arasında, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda ortak fayda sağlamak amacıyla Kardeş Şehir Protokolü imzaladık.
İki gün boyunca Karaburun’da misafir edildiğimiz Karaburun Belediye Başkanımız Sayın İlkay Girgin Erdoğan ve çalışma arkadaşları ile birlikte; Karaburun Belediyesi Zeytinyağı Fabrikasını ve Eğlenhoca Keçi Peyniri Mandırasını, Seramik Atölyesini, Kurs Merkezlerini, Sağlık Yaşam Merkezini, Çocuk Konukevini ve yazlık tesislerini gezerek incelemelerde bulunduk.
Tamamlanma aşamasında olan Eğlenhoca Köy Meydan Projesini tanıtarak daha sonra ilçenin tarihi ve turistik yerlerinden Kösedere, İnecik, Kaynarpınar, Eski Mordoğan Köyü, Sarpıncık Feneri, Yeniliman, Bozköy, Sazak ve Küçükbahçe köylerini ziyaret ettik, Karaburun Merkez, Karaburun İskele ve Mordoğan mahallelerini gezdik.
Kentin doğal dokusunu bozmadan tarım ve turizmi birlikte büyüten bir yerel yönetim bakış açısına sahip olan iki turizm ilçesinin kardeş şehir olmasından mutluyuz. Kardeş şehir protokolü sürecinde bizleri bir araya getiren uzun yıllar Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği alanında öğretim görevliliği yapan Sayın Nazmi Buldanlıoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. İmzaladığımız kardeş şehir protokolünün olumlu sonuçlar yaratması dileğimizle…

Okunma 2410 defa