Anneler Gününü Kutladık

Published in Haberler

Anneler günü dolayısı ile Belediyemize bağlı 13 köyümüzün en yaşlı anneleri belediye personellerimiz tarafından ziyaret edildi.
Lefke Belediyesi olarak tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız.
Read more...

“İpek Kozası ve Hurma Dalı örme workshop’u” düzenlendi.

Published in Haberler

13 Mayıs Cumartesi günü Lefke Vasıf Palas binasında düzenlenen, Lefke Belediyesi El Emeği Göz Nuru Kadın Kursu, Platres ve Fiti Köyü Lefke Turizm Derneği ortaklığında BM desteğiyle geleneksel “İpek Kozası ve Hurma Dalı örme workshop’u” düzenlendi.
Verimli ve mutluluk içinde gün boyu eğitici ve eğlenceli anlar yaşandı.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Read more...

GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİM ÇALIŞMASI

Published in Haberler

Cittaslow Lefke’de bugün Gıda Güvenliği eğitimi yapıldı
Lefke Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve bölgeye özgü niş ürünler üreten gıda üreticilerimiz bugün Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı ve Gıda Mühendisleri Odası arasında imzalanan Gıda Güvenliği Protokolü kapsamında Lefke Belediyesi adına düzenlenen eğitime katıldılar.
Günümüzde üretim kadar, sağlıklı ve adil gıdaya ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır.
Küreselleşmenin etkisi ve özellikle günümüzde hala etkisi gözlemlenen pandemi süreci bizlerin sağlıklı ve iyi gıdaya ulaşımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kuzey Kıbrıs'ın en geniş tarımsal ürün çeşitliliğine sahip bölgemizde, bu konuda üretim yapan kadınlarımızın bizlere sunmuş olduğu ürünlerin kalitesini ve marka değerini ortaya çıkarmak için Belediyemiz bünyesinde Gıda Güvenliği Eğitimi düzenlendi. Eğitime katılan üreticilerimize, gıdanın tarladan soframıza gelene kadar hangi aşamalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.
Read more...

CİTTA SLOW KENTİ OLARAK İZMİRDEYİZ

Published in Haberler

Cittaslow KKTC ağına üye; Yeniboğaziçi, Lefke, Mehmetçik, Geçitkale ve Tatlısu kentlerinde faaliyet gösteren 40 farklı üreticimiz ile kültürümüzü ve kentlerimizi tanıtmak için gün boyu İzmir Kültür Park'ta olacayız.

Read more...

İZMİR KARABURUN BELEDİYESİ İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALADIK

Published in Haberler

Türkiye,İzmir Karaburun beldesi ile Belediyemiz arasında, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda ortak fayda sağlamak amacıyla Kardeş Şehir Protokolü imzaladık.
İki gün boyunca Karaburun’da misafir edildiğimiz Karaburun Belediye Başkanımız Sayın İlkay Girgin Erdoğan ve çalışma arkadaşları ile birlikte; Karaburun Belediyesi Zeytinyağı Fabrikasını ve Eğlenhoca Keçi Peyniri Mandırasını, Seramik Atölyesini, Kurs Merkezlerini, Sağlık Yaşam Merkezini, Çocuk Konukevini ve yazlık tesislerini gezerek incelemelerde bulunduk.
Tamamlanma aşamasında olan Eğlenhoca Köy Meydan Projesini tanıtarak daha sonra ilçenin tarihi ve turistik yerlerinden Kösedere, İnecik, Kaynarpınar, Eski Mordoğan Köyü, Sarpıncık Feneri, Yeniliman, Bozköy, Sazak ve Küçükbahçe köylerini ziyaret ettik, Karaburun Merkez, Karaburun İskele ve Mordoğan mahallelerini gezdik.
Kentin doğal dokusunu bozmadan tarım ve turizmi birlikte büyüten bir yerel yönetim bakış açısına sahip olan iki turizm ilçesinin kardeş şehir olmasından mutluyuz. Kardeş şehir protokolü sürecinde bizleri bir araya getiren uzun yıllar Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği alanında öğretim görevliliği yapan Sayın Nazmi Buldanlıoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. İmzaladığımız kardeş şehir protokolünün olumlu sonuçlar yaratması dileğimizle…

Read more...